Soovitused

Hooldamine

Pesemine ja puhastus

  • Tuulutamine
  • Tolmuimejaga puhastamine
  • Polüesterkangad
  • Pits ja tüll
  • Pesemine ja puhastus

Ilma voodrita kardinad valmistatakse tavaliselt siis, kui neid on vaja pidevalt pesta, või keemiliselt puhastada. Sagedase pesemisvajaduse puhul valige kardinad, mis on tehtud tihedatest, tugevatest kangastest, nagu näiteks tihedakoeline puuvill, mis kannatab sagedast pesu. Selleks, et ära hoida kardina kokkutõmbumist, me kas niisutame materjali enne õmblemist või jätame varu, mille võib peale esimest pesu järgi lasta.
Veenduge, et olete kardinaid hoolikalt loputanud ja neil ei ole enam pesuvahendeid. Muidu võib päike kemikaalidega reageerida ja kardinad ära pleegitada. Triikige kardinaid alati niiskelt, nii säilib nende vorm paremini. Püüdke õmblusi mitte pressida, siluge õmbluseni vaid raua otsaga. Kui teil on tõesti vaja õmbluseid triikida, asetage teine riie õmbluse ja kardina vahele, et vältida õmbluste väljajoonistumist kardina paremale poolele.

Tuulutamine

Parim ja alati efektiivne moodus kardinate tuulutamiseks, tänu millele nad on alati värsked, on valida tuuline päev, teha aken pärani ja lasta neil tuules kõikuda mitme tunni vältel. Tolmu lõhn, mis aja jooksul ilmub, kaob. Kui te tuulutate oma kardinaid mitme nädala jooksul korra, on Teie kardinad alati värske lõhnaga. Linnades polegi seda nii lihtne teha, kuid võib valida kevadisi tuuliseid päevi või sügisesi pühapäevi.

Tolmuimejaga puhastamine 

Regulaarne tolmu eemaldamine on oluline seepärast, et tolmu osakesed ei imbuks kanga kiududesse, kuna siis, kui tolm kasvõi korra on kangasse sisse tunginud, on teda sealt eemaldada keeruline ja sageli ka võimatu. Puhastage kogu pehme mööbel ja interjööri elemendid tolmuimeja pehme harjas otsikuga, pöörates tähelepanu toolikatete sisepoolele, voodrile ja narmastele. Õhukeste materjalide ja ülakardinate jaoks valmistage musliinist või õhukesest puuvillasest kate, millel on ääres kumm nii, et selle võib tõmmata tolmuimeja harjale ja pehmendada kontakti harja ning õrna kanga vahel.

Polüesterkangad

Kui Teie kardinad või tüll on valmistatud materjalist, mis on 100% polüestrist, siis neid võib pesta pesumasinas säästval režiimil.
Selliseid esemeid võib pesta ka käsitsi. Nad ei vaja tugevat hõõrumist. 
Kardinaid või tülli leotatakse eelnevalt soojas vees ja seejärel loputatakse hoolega.
Käsitsipesul on soovitav kardinat mitte pigistada, muidu võivad sinna jääda tugevad kortsud. Polüesterkangaid tuleb kuivatada sirges asendis. Sellest sõltub eseme välimus peale pesu. Kui sellist kangast õieti pesta ja kuivatada, säilitab ta oma esialgse kauni välimuse. Polüesterkangaste triikimine on suhteliselt lihtne.

Pits ja tüll

Kreemika tooniga pits- ja tüllkardinate pesemisel kasutage läbi marli kurnatud tee või kohvi tõmmist.